Fashion essentials

bloglovin

A yellow colour, and this leather jacket is perfect for your wardrobe. This summer yellow will be HOT, so don´t forget to wear anything what you find in this bright colour.

Žlutá, barva léta, a tahle kožená bunda je perfektní kousek do Vašeho šatníku. Tohle léto vládne jednoznačně žlutá, tak si nezapomeňte pořídit jakýkoliv kousek.

 

A Hat, something what you just can´t leave it in the shop shelves. It is definetely the best fashion accessories and you can match it with every style from casual to formal. And one more plus, it will cover your head against the sun ;).

Klobouk, jednoznačně nej módní doplněk, ten jen tak nemůžete nechat v obchodě na stojanu. Klobouky můžete nosit se vším, jen tak do města v džínách, či na elegantí večírek . Rozhodně něco, co by nemělo chybět ve Vašem šatníku a navíc Vás ochrání před ostrým sluníčkem.

A pink blazer, ah how I love this one. Go for it. The cheap variant is available for instance in  Zara retail shop. In this blazer you going to be a fashion icon of the street or party. So do not hesitate. Pink is HOT this summer as well.

Růžový sáčko, božský. Rozhodně Vám nesmí chybět . Levnější variantu než je toto najdete například v obchodech Zara. V tomhle sáčku se budete cít tak skvěle, že z Vás bude módní ikona ulic. Růžova je barva letošního léta.

A maxi skirt. Forget about that you are not models, everyone should have one piece of a maxi skirt in their wardrobe. Everyone can wear it, and a maxi skirt is the best choice where you should put your money in.

Maxi sukně. Zapomeňte, že nejste žádné modelky, každá z Vás si může dovolit nosit dlouhou sukni. Maxi sukně je skvělá volba, do které se letos vyplatí investovat .

A vintage jeans shorts, a pieces to wear to the party, music festival, to the city or any event of your choice. You can mix it with pink blazer (above) and heels, or flat shoes and yellow leather jacket. It really goes with everything.

Džínové “vintage” kraťasy, módní kousek, který můžete vzít na party, na festival, do města na nákupy nebo  jinou událost. Mixujte je s růžovým sáčkem, co jste viděli nahoře s vysokými boty na podpatku, nebo s balerínkami, či botaskami se žlutou koženou bundou (viz. nahoře).

This ring is my favourite, mainly because I love YSL, and what I actually saw; It is favourite accessories of many bloggers too. It is available in other colours too, but this one is the unique one ;).

Tenhle prstýnek je můj nejoblíbenější, hlavně taky, protože zbožňuji YSL . Tenhle prstýnek je opravdu jedinečný.

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...