Statue of the Czech girl (day 4)

bloglovin

I was in Collosseum, can´t still believe it. It was amazing. Look at this few photos what we took there.
Konečně jsem byla v Koloseu, pořd tomu nemužu uvěřit, ale byl to super zážitek a zábava. koukněte na tyhle fotečky.

On the way to the Spanish Steps, the street is fantastic, so many people walk there. What was the best? This street includes shops with  the most expensive brands, such as Jimmy Joo, Prada, Dior etc. That was my favourite street that day :).

Takhle cesta vedla ke Španělským schodům, ta ulice byla přeplněná lidmi, což se mi hodně líbilo.  Ale co bylo nejlepší? Tahle ulice skrývá ty nejlepší, nejdražší značky jako Jimmy Joo, Prada, Dior atd. Moje oblíbená ulice ten den :).

Then we manage to find some nice restaurant.
Pak jsme našli hezkou restauraci, kde jsem si dali pozdní obídek.

Fontana di Trevi

Last Saturday in Rome I was wearing a top by ZARA and I put that on the grey dress from REPUBLIC with comfortable ballerinas by ATMOSPHERE. My favourite clutch by ATMOSPHERE went with me almost everywhere as well as my shades from URBAN OUTFITTERS.

Minulou sobotu v Římě jsem si vzala top od značky ZARA a dala jsem ho navrch na šaty, které mám z obchodu REPUBLIC. Samozřejmě na celodenní chození jsem si vzala balerínky od ATMOSPHERE. Moje oblíbené psaníčko, také od ATMOSPHERE se se mnou podívalo opravdu všude, také jako moje brýle z obchodu URBAN OUTFITTERS.

Have a lovely weekend bucks as I do and see more after jump.

Love. Radana.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...