waves, wooden and me

bloglovin

|RIVER ISLAND bikini|Atmosphere beach hat|

Good morning beauties. As I came home yesterday evening and tomorrow afternoon I am flying back to UK, I still have many photos from my sunny holiday.

You have probably noticed that I really like to mix different colours and types of swimwear, so you probably not gonna see me wearing a set (swim top and bottom in same colours), at least not this season anymore. I love, when you walk in to the shop and you can just get one piece of the bikini, because the bottom of the set doesn´t get the right look of your bum and you just don´t want to be bother buying stuff which doesn´t suit you. Another reason go shopping and find similiar one to make a perfect swim set. How clever is that? :P The gold details/accessories on both make the bikini look really stylish, what do you think? Just to tell you about the magic wooden waves, they were really hot, when I lay down. It was so relaxing.

————————————————

Krásné ráno krasavice. Jelikož jsem včera večer dorazila domů a zase zítra odpoledne letím zpět do UK, tak pro Vás stále mám několik fotek z dovolené plné sluníčka.

Už jste si nejspíš všimli jak ráda mixuju různé dílý od plavek, tak mě nejspíš neuvidíte v plavkách, které patří do setu (stejná barva u vršku a spodku), alespoň né tuhle sezonu. Opravdu skvělé je, když si v obchodě mohu vybrat pouze jeden díl od plavek, jelikož ten druhý díl nám nesedne tak skvěle, jak by měl, a přeci si nechceme kazit náladu kupováním, něčeho co nám nesedne. A alespoň máme další důvod k nakupování, jak chytré že? :P Ty zlaté detaily dělají z bikin skvělý stylový kousek, co řikáte? A taky jsem Vám chtěla povědět o těch ´dřevených vlnách´, jak byly krásně vyhřáté od sluníčka, když sem si na ně lehla. Skvělý na relaxaci Vašich zad.

Have a nice Sunday. Love. Radana.

 

PS: Follow me on BLOGLOVIN

    check my style and follow me too on FASHIOLISTA:

    read my latest tweets on TWITTER

    you can also join my blog on FACEBOOK

    check and hype my looks on LOOKBOOK:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...