my.friday.look.at.London Fashion Week

bloglovin

As I said yesterday, here is my look what I was wearing for the Paul Costelloe show during LFW. I chose jeans from the strech material, to revive the denim I use my New Look pink shirt with an vintage leopard print scarve, which I found in some second hand shop many years ago in Czech. I was wearing my new heels, which I thought I am gonna die after few hours, that´s why I took my favourite STEVE MADDEN bag, because I could secretely take my flat sandals in there ;).

Today I am unfortunately close in my hotel room, because of my fever, but I am still keeping myself updating via LIVE site of LFW. So it is not that bad. Stay tunned.

Jak jsem včera řekla, tady je můj outfit, který jsem měla na přehlídce Paul Costelloe během Londýnského Fashion Weeku. Zvolila jsem jeansy ze strečového materiálu, k oživení džínoviny jsem si vzala růžovou košili značky New Look, a k tomu jsem uvázala leopardí šátek, který jsem našla v českém seconhandu pár let zpátky. Také jsem si vzala mé nové boty na podpatku, přičemž sem myslela, že mi nejspíš upadnou nohy po pár hodinách, proto jsem si vzala mojí oblíbenou kabelku od STEVA MADDENA, protože jsem si tajně mohla přibalit sandálky bez podpatků ;)

Dnes,bohužel pro mě, ležím zavřená na hotelu, jelikož se mi neudělalo nejlépe, ale stále sleduji LFW online, díky jejich LIVE přenosům. Tak to není až tak zlé.

Love. Radana.

I was wearing:
STEVE MADDEN handbag
H&M jeans
DOROTHY PERKINS heels
NEW LOOK pink SHIRT
Old 2nd hand shop scarf with leopard print

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...