The September looks

bloglovin


 

 

EN:
From Summer to Autumn and back to Summer, like that the weather is changing here in UK. But September was very challenging, I am not very suprised that my body coudn´t stand that. From UK get to Italy, then Croatia. From there to Czech, just to catch another flight to UK. Every time from 40°C to 20°C.

Well, I believe that October will bring us something better, and it might starts from tomorrow. Recently I got invitation from boohoo.com, fashion clothing brand for women, which I am going to visit their HQ team tomorrow.Their new campaing ´REAL WOMEN´ is going to begin and I´ll be there to see it. If you want to know more, stay tuned.

CZ:
Z léta na podzim a zase zpět k létu. Takhle se mění počasí tady v Anglii. Tohle září bylo opravdu náročný, ani se nedivím, že moje zdraví to bohužel nevydrželo. Z Anglie jsem se cestovala do Itálie a pak do Chorvatska, odtamtud znovu do Čech, jenom chytit let zpátky do UK. samotřejmě změny teplot z 40°C na 20°C.

No vskutku věřím, že říjen by mohl být lepší, a to už od zítřka. Nedávno jsem obdržela pozvánku od společnosti boohoo.com, která se zajímá o módu pro ženy. Zítra je den kdy se chystám navštívit jejich HQ tým, jelikož jejich nová kampaň ´REAL WOMEN´ je právě v začátcích. Více Vám prozradím příště ;).

Love. Radana.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...