Mango.It.Girl. – I need your help gorgeous.

bloglovin


|Mango wedges|Next Top|Hat from charity shop|Next pants|

Photographer: MissTake Photography by Yulia

EN:

Hi guys, so yesterday evening I decided to participate the Mango IT girl competition on lookbook.nu. I just posted the look, so I need to catch up a lot, but with your help, it would be fantastic. You can hype it here on lookbook.nu.  It would mean a lot to me.

Lookbook: How it works on lookbook? Just click on HYPE buttom, then sign in, if you haven´t got a lookbook account, just join it, it is really fun to see other styles and posting your own. Just click on to connect via facebook, which is the easiest way, and then you ´ll see yourself ;).

Mango competition: From the first 50 who will have lots of hypes, the Mango people will choose 5 girls, who will fly to their HQ in Barcelona. Out of 5 finalists, one girl will be chosen to be the
 Mango It Girl for Mango’s S/S 2012 online campaign. They will also receive a
 $10,000 check to the charity of their choice. 

Every finalist receives a new Mango wardrobe worth $500 and an 
expense-paid trip to Mango HQ in Barcelona, Spain. Isn´t it exciting? So please hype my look.

CZ:

Ahoj všichni, tak včera večer jsem se rozhodla, že se zúčastním souteže Mango IT girl na strance lookbook.nu. Před pár minutami, jsem tam nahrala muj look, takže mám pořádně co dohánět, ale s Vaší pomocí to bude super. Můžete hlasovat zde na lookbook.nu. Moc by mi to udělalo radost.
Jak to funguje na lookbooku? Jen kliknete na tlačítko HYPE, poté se přihlašte (pokud nemáte účet na lookbooku, nic se neděje, stačí se jen přihlásit pomocí facebooku, což je ta jednodušší varianta). Uviditíe, že lookbook je fajn, nejen že mužete sledovat styl ostatních, ale taky si mužete nechat okomentovat svůj ;).

Mango soutěž: Z prvních padesáti, kdo obdrží nejvíce hlasů, tým Manga vybere 5 dívek, které poté poletí do Barcelony, hlavní sídlo Manga. Z 5 finalstek, jedna dívka bude vybrána jako Mango It Girl pro novou online campaign S/S 2012. Také obrdží šek na $10,000, který potom vítězka věnuje charitě, kterou si sama vybere.  Každá z  finalistek obdrží Mango oblečení v hodnotě  $500 a samozřejmě cestu do Barcelony. Není to super? Prosím pomozte, hlasujte pro muj look.

 

Love. Radana.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...